Karl Bodmer (фр. Charles Bodmer) (1809 - 1893) (20 работ) (2 часть)

29 июля 2012
7 388
0Подорожі внутрішньою частиною Північної Америки / Максиміліан, принц Відський; з численними гравюрами на дереві та великою картою; переклад з німецької Г. Еванс Ллойд.
Автор:
Від, Максиміліан, Принц фон, 1782-1867
Опубліковано:
Лондон: Ackermann and Co., 1843-1844

З 1832 по 1834 рік швейцарський художник Карл Бодмер (1809-1893) супроводжував прусського натураліста Олександра Філіпа Максиміліана, принца Від-Нойвіда, до Америки як ілюстратора в експедиції до країни верхів’я річки Міссурі. Експедиція була безпрецедентною науковою спробою детально записати ландшафт, природну історію та життя аборигенів на кордоні дикої природи Америки. Максиміліан запросив Бодмера надати візуальний запис своїх розслідувань, які головним чином були зосереджені на рівнинних індіанцях. Експедиція дійшла до Форт-Макензі, штат Монтана, найзахіднішого форпосту Американської хутрової компанії. Незабаром після прибуття туди Бодмер і Максиміліан стали свідками битви між Чорноногими, що стояли табором, і атакуючими силами Ассінібойна і Крі, в яких брали участь сотні воїнів. Отримавши повідомлення про інші військові дії в цьому районі, мандрівникам стало ясно, що їхній намір продовжувати шлях до Скелястих гір був надто небезпечним.

У листопаді 1833 року, завершивши важку поїздку на плоскодонці вниз за течією від форту Маккензі в сучасній Монтані, компанія Максиміліана повернулася до форту Кларк у Північній Дакоті, щоб провести зиму в серці країни Мандан. І для принца, і для художника Карла Бодмера «це, безсумнівно, був найважливіший і продуктивний етап експедиції», — зазначає Вільям Орр. «Тут німецький вчений почав старанні спостереження. . . племені, яке через чотири роки фактично вимерло через віспу. . . І тут швейцарський художник створив, у найскладніших обставинах, найдовершеніші та незабутні картини в уже яскравій галереї індійських портретів».

Виходячи за рамки прецеденту, створеного Томасом МакКенні та Джорджем Кетліном, Бодмер змалював людей і місця прикордонної Америки з чутливістю до індивідуальних характерів і точністю етнографічних деталей, які вважаються неперевершеними.


Карл Бодмер, нем. Karl Bodmer, после натурализации во Франции — Шарль Бодмер, фр. Charles Bodmer (6 февраля 1809, Цюрих, Швейцария — 30 октября 1893) — швейцарский художник, картины которого посвящены Дикому Западу США, в частности, жизни индейцев. Сопровождал немецкого путешественника принца Максимилиана Вид-Нойвида в 1833—1834 гг. в его экспедиции по реке Миссури. Отплыв из Сент-Луиса в апреле 1833 года на пароходе «Йеллоустоун» они посетили многие форты, расположенные на Миссури. Бодмер сделал много зарисовок и акварельных работ, на которых изобразил представителей различных племён, включая омаха, сиу, понка, манданов, арикара, хидатса, ассинибойнов, черноногих, кроу, гровантров, кри и миссури. В Сент-Луис они возвратились в мае 1834 года. Оставшиеся годы жизни Бодмер провёл во Франции.

Скачать

Размер архива 226.51 Mb, был загружен 195 раз

+10
0 комментариев
 • Смайлы и люди
  Животные и природа
  Еда и напитки
  Активность
  Путешествия и места
  Предметы
  Символы
  Флаги
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Регистрация